Crossdocking

Crossdocking

Crossdocking představuje specifický skladový proces, který dokáže urychlit vykrytí výdejových dokladů čekajících na dodávku zboží v okamžiku, kdy je nedostatkové zboží na sklad přijímáno.

 

 

 

 

  • ŘÍZENÍ TOKU ZBOŽÍ SYSTÉMEM CROSSDOCKING

Crossdocking představuje při expedici kompromis mezi přímými a skladovými dodávkami. Na rozdíl od standardního centrálního skladování se v tomto případě zboží v centrálním skladu ve skutečnosti fyzicky neskladuje, ale pouze jím „projíždí“.

Pokud v systému existují výdejové doklady, které nelze vykrýt z důvodu nedostatku zboží, a nedostatkové zboží je právě přijímáno, systém na tuto skutečnost dokáže upozornit skladníka provádějícího příjem. Skladník potom (dle instrukcí systému předaných prostřednictvím mobilního terminálu) nezaskladňuje přijímané zboží standardní cestou, ale převeze ho např. přímo k expediční bráně.

 

  • VÝHODY SYSTÉMU CROSSDOCKING

Crossdocking představuje určitý způsob jak řídit tok například čerstvého potravinářského zboží. Výhody tohoto typu zásobování vyplývají už z jeho podstaty. Jsou to především nulové skladovací náklady v centrálním skladě a nízké náklady na manipulaci.

Pro řetězce přináší  podstatný pokles úkonů spojených s denními objednávkami a přejímkami čerstvého zboží, což může znamenat úsporu pracovníků. Pro dodavatele přináší výrazné snížení počtu kamionů, které denně putují od dodavatele do maloobchodu, a tím i pokles nákladů na dopravu. Výhody tohoto typu zásobování vyplývají už z jeho podstaty. Jsou to především nulové skladovací náklady v centrálním skladě a nízké náklady na manipulaci.

Výhodou rychlé expedice zboží ze skladu je mj. jistota zachování chladicího řetězce u výrobků uchovávaných v kontrolované teplotě nebo prodloužení doby expirace zboží směrem k zákazníkovi. Vše je zorganizováno tak, aby dodávky byly vyexpedovány co nejrychleji, pokuď možno tentýž den.


design

KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.