Výrobní příkazy

Výrobní příkazy

Výrobní příkaz je používán jako elektronický doklad, který předepisuje výrobu přesného množství určitého finálního produktu nebo polotovaru.

 

 

 

 

  • TOK MATERIÁLU VE VÝROBĚ

 

 

  • PŘÍPRAVA VÝROBNÍHO PŘÍKAZU

Výrobní příkaz může být do systému zadán ručně, může být importován z nadřízeného ERP systému, nebo může být systémem NETTOControl - MES automaticky vygenerován. Poslední uvedený případ nastává tehdy, je-li v systému zavedena prodejní objednávka obsahující vyráběné zboží, které nemá dostatečnou skladovou zásobu pro uspokojení této objednávky. V takovém případě lze automaticky generovat výrobní příkaz pro vyrobení potřebného množství finálního výrobku.

Každý výrobní příkaz musí mít určenu recepturu, podle které bude výroba probíhat. Recepturou je zároveň jednoznačně určen finální výrobek. Dále je na výrobním příkazu definováno požadované množství finálního výrobku a případně jeho šarže. Volitelně může být uvedena i velikost dávky, tedy maximálního množství, které lze vyrobit najednou. Rovněž volitelně může být uveden technologický postup pro výrobu a pracoviště, kde má výroba proběhnout.

Pokud je na výrobním příkazu uveden technologický postup, lze zjistit jaké výrobní operace a na jakých pracovištích byly v rámci tohoto výrobního příkazu prováděny.

 

  • UVOLNĚNÍ VÝROBNÍHO PŘÍKAZU

Aby mohla být zahájena výroba podle určitého výrobního příkazu, je zapotřebí tento výrobní příkaz uvolnit k výrobě. Během procesu uvolnění systém ověří disponibilitu potřebných surovin na výrobním skladu. Není-li ani na skladě surovin dostatečná zásoba, pak výrobu nelze zahájit, pokud není sníženo požadované množství finálního produktu tak, že zásoba všech surovin je dostatečná.

 

  • TRANSFEROVÁ OBJEDNÁVKA

Pokud zásoba některé suroviny nedostačuje k výrobě celého požadovaného množství finálního produktu, je možné (v závislosti na konfiguraci systému) automaticky generovat tzv. transferové objednávky pro sklad surovin. Na základě těchto transferových objednávek pak lze provést vychystání surovin a jejich přípravu na výrobní sklad, aby bylo možné výrobu zahájit. Transferová objednávka se zpracovává stejným způsobem jako běžná prodejní objednávka, tedy proběhne její vychystání ze skladu. Jediným rozdílem je, že vychystané zboží není expedováno, ale přemístěno (přeskladněno) na sklad výroby, kde dochází k jeho spotřebě.

Není-li ani na skladě surovin dostatečná zásoba, pak výrobu nelze zahájit, pokud není sníženo požadované množství finálního produktu tak, že zásoba všech surovin je dostatečná.


design

KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.