Výrobní operace

Výrobní operace

Výrobní operace představuje proces nezbytný k tomu, aby byl ze vstupních surovin vyroben finální výrobek nebo polotovar pro další výrobu.

 

 

 

 

 

 

 

  • VÝROBNÍ OPERACE

Každá výrobní operace má v systému definován tzv. technologický čas, tedy dobu, po kterou má být při optimálních podmínkách prováděna.

Systém pak pomocí tzv. odhlášení výrobní operace (tj. zaevidování jejího zahájení a ukončení určitým pracovníkem na určitém pracovišti a určitém výrobním zařízení) získá skutečnou dobu provádění, zaeviduje ji a porovná s technologickým časem.

Každá výrobní operace může (ale nemusí) mít předem určeno pracoviště, případně i konkrétní výrobní zařízení, na kterém bude prováděna.

 

  • TECHNOLOGICKÉ POSTUPY

Ve většině případů nestačí pro výrobu finálního výrobku nebo polotovaru jedna výrobní operace, ale je zapotřebí provést přesně definovaný sled výrobních operací za sebou. K tomuto účelu slouží tzv. technologicé postupy, které lze v systému definovat. Technologický postup představuje sled několika výrobních operací za sebou s přesně definovaným pořadím.


design

KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.