Recepturové řízení výroby

Recepturové řízení výroby

 

Recepturové řízení výroby probíhá na základě výrobních příkazů, které obsahují výrobní postupy dané recepturou výrobku nebo polotovaru.

 

 

  • RECEPTURA

Receptura představuje soupis surovin a pomocného materiálu (obaly, etikety) a jejich množství potřebných k výrobě jmenovitého množství finálního výrobku nebo polotovaru. V případě navažování lze kromě potřebného množství nastavit pro každou surovinu toleranci hmotnosti a seznam náhradních surovin použitelných pro záměnu v případě nedostatku suroviny základní. Receptury jsou využívány na výrobních příkazech, kdy každý výrobní příkaz musí mít určenou recepturu, podle které výroba bude probíhat. Správa receptur umpžňuje evidenci potřeby surovin pro výrobu finálních výrobků nebo polotovarů.

  • VÝROBNÍ PŘÍKAZ

Výrobní příkazem je v systému NETTO Control míněn doklad, který předepisuje výrobu přesného množství určitého finálního produktu nebo polotovaru. Každý výrobní příkaz musí mít určenu recepturu, podle které bude výroba probíhat. Recepturou je zároveň jednoznačně určen finální výrobek. Dále je na výrobním příkazu definováno požadované množství finálního výrobku a případně jeho šarže. Volitelně může být uvedena i velikost dávky, tedy maximálního množství, které lze vyrobit najednou. Rovněž volitelně může být uveden technologický postup pro výrobu a pracoviště, kde má výroba proběhnout.
Po uvolnění výrobního příkazu do výroby systém automaticky určí potřebná množství všech surovin k výrobě a při nedostatku surovin ve výrobě vygeneruje tzv. transferovou objednávku pro sklad surovin k doplnění zásoby.
Pokud je na výrobním příkazu uveden technologický postup, lze zjistit jaké výrobní operace a na jakých pracovištích byly v rámci tohoto výrobního příkazu prováděny.

design

KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.