Architektura systému

Architektura systému

Řízení systému NETTOControl je založeno na technologii klient/server a je databázově nezávislé.

 

 

 

 

  • Třívrstvá architektura

Systém je založen na třívrstvé architektuře klient-server. Na vyhrazeném serverovém stroji je provozován aplikační server systému, který zajišťuje komunikaci s databázovým serverem a ke kterému se přihlašují jednotliví klienti systému. To umožňuje bezpečně oddělit datovou a aplikační vrstvu. Klienti tak nemají přímý přístup k databázové vrstvě. V případě potřeby (např. v menších instalacích) však systém může pracovat i v režimu dvouvrstvé architektury, kde klienti přistupují přímo k databázovému serveru. Systém může fungovat lokálně (v rámci jedné lokality) nebo globálně (více propojených lokalit jako jeden celek) a to vždy na základě jedno dostupného řešení.

 

  • Databázová platforma

Komunikaci s databází zajišťuje databázový server. Jedná se o aplikaci, která pro klienty systému NETTOControl zpracovává veškerou manipulace s daty. Systém je databázově nezávislý a lze jej provozovat s libovolnou databází, která podporuje přístup přes technologie ADO.NET nebo OLE DB. Mezi podporované databázové servery patří Microsoft SQL Server (verze 10.0.x a vyšší), Oracle (verze 9 a vyšší) a Firebird (verze 2 a vyšší).

 

  • Síťová infrastruktura

Správně dimenzovaná a dobře fungující datová síť je nezbytnou součástí systému NETTOControl. Pomocí této sítě je realizováno spojení a výměna dat mezi klienty systému a databázovým serverem. Rychlost odezvy systému je ovlivněna kvalitou spojení jednotlivých bodů systému. Systém je tak výkonný, jak výkonný je nejslabší článek celé infrastruktury. Stěžejním bodem  celého systému je aplikační server NETTOControl, který musí být dostupný ze všech pokrytých lokalit.

 

  • Technologie

Systém NETTOControl je kompletně založen na technologiích Microsoft a je vyvinut na platformě .NET Framework 4.0. Tím je zaručena jeho plná kompatibilita s operačními systémy jak na serverech a PC klientech, tak na vážních nebo mobilních klientech systému, s databázovým serverem MS SQL a také např. s produkty MS Office (exporty dat).

design

KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.