Vazba na ERP systém

Vazba na ERP systém

Systém NETTOControl je obecně koncipován jak výrobní informační systém (vrstvy MES a MCS). Stanovení procesního rozhraní s podnikovým účetním systémem (ERP) bývá nedílnou součástí implementace v konkrétním prostředí.

 

 

 

Systém NETTOControl obsahuje standardní datové rozhraní pro on-line komunikaci s následujícími ERP systémy:

 • HELIOS GREEN, HELIOS ORANGE, HELIOS RED
 • ABRA
 • Microsoft Dynamics NAV (Navision), Microsoft Dynamics AX (Axapta)
 • QI (DC Concept)
 • CSB
 • WinFAS
 • POHODA (Stormware)
 • SAP

 


 

 

TECHNOLOGIE PROPOJENÍ S ERP SYSTÉMEM

Pro datovou komunikaci s vnějšími systémy lze volit z více podporovaných technologií přenosu dat. Volba technologie závisí především na možnostech vnějšího systému, tedy vždy by měla být zvolena taková technologie, aby byly minimalizovány úpravy a přizpůsobení na straně vnějšího systému.

 

 • DATOVÉ TABULKY

Tato technologie využívá pro zápis a čtení datových vět datové tabulky downloadu a uploadu umístěné buď v databázi systému NETTOControl (platforma MS SQL Server), nebo v libovolné externí databázi (platforma může být různá od MS SQL Serveru).

V případě použití tabulek umístěných v databázi NETTOControl není zapotřebí žádných dodatečných zásahů do této databáze. V případě použití tabulek v externí databázi musí platit pravidlo, že se k danému typu databáze lze připojit pomocí jedné z těchto 3 technologií: ODBC, OLE DB (ADO) nebo ADO.NET.

Vlastní datový přenos pak zajišťuje služba systému Windows, která je součástí dodávky systému NETTOControl. Konfigurace datového přenosu se provádí prostřednictvím PC klienta NETTOControl a je popsána v samostatném dokumentu.

 

 • TEXTOVÉ SOUBORY

Tato technologie využívá pro zápis a čtení datových vět textové soubory, a to buď ve formátu pevné struktury (konstantní délka řádků a polí, bez oddělovačů polí, oddělovač řádků CR/LF), nebo ve formátu CSV (proměnná délka polí, oddělovač polí středník, řetězcové údaje uzavřené do uvozovek, oddělovač řádků CR/LF). Volba typu textového souboru (TXT pevné struktury nebo CSV) nepodléhá jinak žádným omezením.

Při konfiguraci tohoto typu datového rozhraní je nutno specifikovat 3 složky (adresáře), které budou pro datovou komunikaci využívány: složka pro ukládání download souborů, složka pro ukládání upload souborů a složka pro archivaci zpracovaných download souborů.

Vlastní datový přenos pak zajišťuje služba systému Windows, která je součástí dodávky systému NETTOControl. Konfigurace datového přenosu se provádí prostřednictvím PC klienta NETTOControl a je popsána v samostatném dokumentu.

 

 • SOUBORY XML

Tato technologie využívá pro zápis a čtení datových vět soubory formátu XML. Jejich struktura de facto kopíruje strukturu textových souborů, každá datová věta je představována samostatným elementem s názvem typu datové věty a s atributy, jejichž názvy jsou odvozeny od pořadí atributu (pole) v datové větě.

S XML soubory lze zacházet buď stejně jako se soubory textovými, tedy ukládat je a číst je do/z předem definovaných složek nebo je zasílat ve formě XML zpráv prostřednictvím webové služby, která je součástí dodávky systému NETTOControl.


 

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte naše obchodní oddělení na tel.č. 271 001 877 nebo popř. na e-mail: sales@vahynetto.cz 

design

KONTAKTUJTE NÁS
tel.: +420 271 001 850

Kontakty
POPTÁVKA
Poptávka Jak nakupovat
 
 
NETTO Electronics s.r.o.
Malešická 45a/2777
CZ - 130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 877
Fax: +420 271 001 879
sales@vahyNetto.cz
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.